Rekolekcje Ignacjańskie – Fundament

Już dzisiaj ogłaszamy, że w dniach 10-15 lutego 2017 DA KUL organizuje Rekolekcje Ignacjańskie – Fundament! Jeśli chcecie zobaczyć czym są rekolekcje w milczeniu, pobyć z Bogiem w ciszy czy poznać duchowość ignacjańską i nauczyć się medytować Słowo Boże, to już dziś zarezerwujcie sobie czas. Zapisy do 31 stycznia 2017r u duszpasterzy akademickich wraz zaliczką w wysokości 50zł. Zapisy osobiście lub mailowo: [email protected], xmichalsj@gmail.com, [email protected]

fundament-2017-2

  1. Fundament Ćwiczeń Duchowych rozpoczyna się w piątek 10 lutego o godzinie 18.00 a kończy w środę 15 lutego około godziny 13.00. W piątek od godziny 15.00 będzie można się zakwaterować.
  2. Ważnym elementem rekolekcji jest odseparowanie się od bieżących spraw. Stąd rekolekcje są w milczeniu. Ważne, aby być gotowym na mieszkanie z osobami, których się nie zna, na wyłączenie telefonu komórkowego i wszelkiego rodzaju niepotrzebnego kontaktu tak, aby dobrze przeżyć czas rekolekcji.
  3. W czasie rekolekcji każdego dnia jest przewidziana: Msza Święta, Adoracja Najświętszego Sakramentu, 3-4 medytacje; jedna lub dwie konferencje; rozmowa z osobą towarzyszącą o tym, jak przeżywa się czas rekolekcji; obowiązkowy spacer.
  4. Zachęcamy, by skorzystać z sakramentu pojednania przed przyjazdem na rekolekcje lub po rekolekcjach. Jeśli ktoś będzie chciał skorzystać ze spowiedzi w czasie rekolekcji to proszony jest o indywidualny kontakt z jednym z księży, gdyż nie będzie oddzielnego czasu na sakrament pojednania.
  5. Koszt rekolekcji to 250 zł. Prosimy o wpłacenie zaliczki w wysokości 50 zł przy zapisach przed przyjazdem. Reszta będzie pobierana po przyjeździe w recepcji. Cena nie pokrywa całości rekolekcji. Stąd jeśli ktoś ma taką możliwość to może wpłacić większą sumę pieniędzy.

Co ze sobą zabrać na rekolekcje:
– Pismo św. Starego i Nowego Testamentu;
– notatnik i coś do pisania;
– przydatny może być budzik;
– ubranie dostosowane do warunków atmosferycznych pamiętając, że zwykle człowiek nie poruszając się zbyt dużo może odczuwać chłód, czyli potrzebne mogę być ciepłe rzeczy;
– jeśli bierze się jakieś leki to również zapas leków na czas rekolekcji;

Duszpasterstwo Akademickie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
 
ul. I. Radziszewskiego 7
20 - 039 Lublin