Rekolekcje Ignacjańskie – Fundament

Już dzisiaj ogłaszamy, że w dniach 11-16 lutego 2016 DA KUL organizuje Rekolekcje Ignacjańskie – Fundament! Jeśli chcecie zobaczyć czym są rekolekcje w milczeniu, pobyć z Bogiem w ciszy czy poznać duchowość ignacjańską i nauczyć się medytować Słowo Boże, to już dziś zarezerwujcie sobie czas. Zapisy do 31 stycznia 2015r u duszpasterzy akademickich wraz zaliczką w wysokości 50zł. Zapisy osobiście lub mailowo: [email protected],  [email protected],  [email protected]

  1. Fundament Ćwiczeń Duchowych rozpoczyna się w czwartek 11 lutego o godzinie 18.00 a kończy we wtorek 16 lutego około godziny 12.00. W czwartek od godziny 15.00 będzie można się zakwaterować.
  2. Ważnym elementem rekolekcji jest odseparowanie się od bieżących spraw. Stąd rekolekcje są w milczeniu w 1, i 2 osobowych pokojach. Ważne, aby być gotowym na mieszkanie z osobą, której się nie zna, na wyłączenie telefonu komórkowego i wszelkiego rodzaju niepotrzebnego kontaktu tak, aby dobrze przeżyć czas rekolekcji.
  3. W czasie rekolekcji każdego dnia jest przewidziana: Msza Święta, Adoracja Najświętszego Sakramentu, 3-4 medytacje; jedna lub dwie konferencje; rozmowa z osobą towarzyszącą o tym, jak przeżywa się czas rekolekcji; obowiązkowy spacer.
  4. Zachęcamy, by skorzystać z sakramentu pojednania przed przyjazdem na rekolekcje lub po rekolekcjach. Jeśli ktoś będzie chciał skorzystać ze spowiedzi w czasie rekolekcji to proszony jest o indywidualny kontakt z jednym z księży, gdyż nie będzie oddzielnego czasu na sakrament pojednania.
  5. Koszt rekolekcji to 250 zł. Prosimy o wpłacenie zaliczki w wysokości 50 zł przy zapisach przed przyjazdem. Reszta będzie pobierana po przyjeździe w recepcji. Cena nie pokrywa całości rekolekcji. Stąd jeśli ktoś ma taką możliwość to może wpłacić większą sumę pieniędzy.

Co ze sobą zabrać na rekolekcje:
– Pismo św. Starego i Nowego Testamentu;
– notatnik i coś do pisania;
– przydatny może być budzik;
– ubranie dostosowane do warunków atmosferycznych pamiętając, że zwykle człowiek nie poruszając się zbyt dużo może odczuwać chłód, czyli potrzebne mogę być ciepłe rzeczy;
– jeśli bierze się jakieś leki to również zapas leków na czas rekolekcji;

Przydatne informacje:
1. Adres Ośrodka
Wytyczno – Siostry Nazaretanki
Dom św. Maksymiliana Marii Kolbe
Wytyczno 147 A
22-243 Urszulin
tel. (82) 571 31 14

2. Dojazd do Wytyczna busem z Dworca Autobusowego przy Cerkwi stanowisko nr. 10. Odjazdy autobusów w kierunku Włodawa 1,2 razy w ciągu godziny. Koszt przejazdu w jedną stronę bilet normalny ok. 12 zł. Dom Rekolekcyjno-Wypoczynkowy znajduje się ok. 500 m od przystanku autobusowego. Po wyjściu z busa należy kierować się w stronę kościoła. Trzeci dom za kościołem to Dom Rekolekcyjno-Wypoczynkowy.

Duszpasterstwo Akademickie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
 
ul. I. Radziszewskiego 7
20 - 039 Lublin