Warsztaty Time Management

Zapraszamy na kolejną edycję Warsztatów Zarządzania Czasem

specjalnie na sesję,

które prowadzi o.Rafał Huzarski SJ.

Cztery spotkania po dwie godziny (20:00 – 22:00):

15, 22, 29 stycznia, 5 luty

KUL, Collegium Jana Pawła II, sala C 618

Kontakt i zapisy: Iwona Wabik:  [email protected]

Koszt: 20 zł studenci, 40 zł doktoranci i inni

 

 

 

W naszym Duszpasterstwie odbyło się już pięć serii

warsztatu Time Management, albo o tym, co pomaga przebywać drogę pomiędzy marzeniem a spełnieniem”.

Poświęcone były zarządzaniu czasem, albo, jak niektórzy wolą, zarządzaniu sobą w czasie. Uczestniczyło w nich ponad 100 osób, które generalnie uznały zajęcia za udane i pożyteczne.

Warsztaty składają się z czterech spotkań. O tematach takich jak:

  • Spotkanie 1: Omówienie najważniejszych mechanizmów, które prowadzą do poczucia niewłaściwego wykorzystania czasu i niezadowolenia z siebie

o       Propozycja najprostszych metod pomagających w odejściu od nieskutecznych sposobów mobilizacji i nieskutecznego planowania czasu.

  • Spotkanie 2: Metody i praktyczne ćwiczenia w określaniu zadań, celów i priorytetów.
  • Spotkanie 3: Teoria i praktyka przechodzenia od konkretnej wizji celów do takiego planowania czasu, które nie opiera się na „zamordyzmie” wobec samego siebie, ale daje poczucie większej wolności i kontroli nad swoim życiem.
  • Spotkanie 4: O tym, co odnawia oraz podtrzymuje motywację do ogarnięcia się, aby nabyte podczas warsztatów doświadczenie kontynuować w dalszym życiu.
  • Spotkanie 5 (ewentualnie, w bliżej nieokreślonej przyszłości): Zjazd weteranów, czyli dzielenie się dotychczasowym doświadczeniem .

A oto kilka refleksji osób, które uczestniczyły w warsztatach:

„Warsztaty  pozwoliły mi przyjrzeć się moim mechanizmom oraz zobaczyć swoje błędy, które utrudniały mi w pełni wykorzystywać swój czas. Planowanie dnia jest dla mnie jedną z najlepszych technik.”

„Z treści warsztatów podobały mi się:

– konkretne narzędzia które pomagają w organizowaniu czasu, a nie tylko teorie i rady bez możliwości przełożenia na codzienne życie,

– plan dnia,  dzięki niemu udało mi się znaleźć czas na przestrzeń duchową i odpoczynek, a co bardzo ważne w ty szczególnym dla studenta czasiepo raz pierwszy SPOKOJNIE przeżyłam czas sesji, nie zaniedbując przy tym Boga, relacji i siebie więc jak dla mnie OGROMNY SUKCES

uświadomienie sobie co jest moim pożeraczem czasu, więc żeby sobie z nimi radzić zmieniłam miejsce uczenia się, co bardzo mi pomogło się skupić”

„Zostały pokazane palcem i nazwane wprost niektóre sytuacje, które rozbijają moją organizację. Teraz nie mogę się wykręcić, że nie wiem, dlaczego coś się nie udaje, bo wiem. Ale od teorii muszę przejść do praktyki, tym bardziej doceniam narzędzia, które Ojciec nam podał.”

 

„Moim zdaniem to nie były tylko warsztaty z organizacji czasu, to był wstęp do tego, jak uporządkować swoje życie, zadać sobie pytanie o cel i sens. To był impuls do tego, żeby myśleć poważniej o sobie i o tym, jak wygląda moje życie.”

Duszpasterstwo Akademickie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
 
ul. I. Radziszewskiego 7
20 - 039 Lublin