Dni bł. Piotra Jerzego Frassatiego

W dniach 24 – 25 maja, odbywać się będą Dni bł. Piotra Jerzego Frassatiego – patrona studentów i naszego Duszpasterstwa Akademickiego.

Zapraszamy na Uroczystą Mszę Świętą w piątek 24 maja o godz. 19.00.

W sobotę 25 maja już po raz dziewiąty Akademicki Punkt Wolontariatu, działający przy stowarzyszeniu Frassatianum organizuje Piknik z bł. Piotrem Jerzym Frassati, który w tym roku odbędzie się pod hasłem: “Verso l’alto – ku górze”. Jest to jednodniowe wydarzenie przeznaczone dla ok. 140 dzieci z różnych środowisk, głównie z domów dziecka i świetlic opiekuńczo-wychowawczych z terenów Lublina.

W czasie jego trwania chcemy zapewnić dzieciom udział w szeregu warsztatów rozwijających pasje (tanecznych, sztuk walki, malowania twarzy, kuglarskich, arteterapii, plastycznych, pierwszej pomocy), pokazach (w których wezmą udział m.in. służby mundurowe, Legia Akademicka KUL, motocykliści, konie), grach i zabawach integracyjnych oraz w zawodach sportowych. Nie zabraknie także występów artystycznych, a uczestnicy będą mieli również możliwość skorzystania z wcześniej wynajętych urządzeń rekreacyjnych. Dodatkowo zostanie przeprowadzony konkurs wiedzy o życiu i działalności bł. Piotra Jerzego.
Podczas trwania całego wydarzenia każdy obecny będzie miał możliwość skorzystania ze stoisk gastronomicznych, na których znajdą się napoje, przekąski (ciastka, owoce itp.) i ciepły posiłek.

Duszpasterstwo Akademickie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
 
ul. I. Radziszewskiego 7
20 - 039 Lublin